Úvod

Milé děti, vážení rodiče,
vítám  Vás na našich nových stránkách třídy 4. A  ZŠ Starý Jičín.
Na stránkách najdete úkoly do jednotlivých předmětů, určené k domácímu procvičování a učení v této mimořádné době.  
Doufejme, že se bude jednat jen o krátkou dobu, že vše bude zase brzy v pořádku a všichni se zdraví vrátíme do škol. 

Uvedené úkoly prosím splňte v termínu do 20.3. 2020. V následujících dnech pak pošlu úkoly další.    

            Děkuji vám za spolupráci. 
                        Jana Hasalová, třídní učitelka 4.A

 

Datum: 20.3. 2020

Milé děti, vážení rodiče, 

skoro čtrnáct dní nám uplynulo. Doufám, že jste všichni v pořádku a vše zvládáte v rámci možností. Věřím, že tato doba není vůbec jednoduchá zvláště pro ty, kdo mají děti doma a zároveň musí chodit do zaměstnání. Proto jsme se s paní učitelkou Poláškovou snažily vybrat úkoly, které nám připadaly nejdůležitější. Pokud však zvládnete víc, bude jen dobře. Prosím, úkoly, které jsou na písemné procvičení, zapisujte do pro tyto účely nově založeného sešitu, z jedné strany matematiku a z druhé český jazyk. (Pokud máte doma, pokud ne, tak alespoň na nějaké papíry.) Ještě se moc omlouvám za chybu, kterou jsem v tom zmatku udělala a to v zadání úkolů z matematiky. Napsala jsem špatné stránky. Měly to být strany 86 a 87. Tak doufám, že tentokrát bude vše v pořádku. Pokud byste měli nějaké nejasnosti nebo dotazy, klidně volejte.  Moc vás všechny zdravím a už se moc těším, až vše bude zase tak, jak má být. 

                                                                                                                              S pozdravem Jana Hasalová

PS pro děti: Děti, už se mi po vás moc stýská. Prosím, pracujte každý den alespoň chvilku na zadaných úkolech, ať toho pak nemáme moc. Snažte se pracovat samostatně, ať rodičům ušetříte práci. Jinak pokud se nudíte a chtěli byste se nějak zabavit, tak na youtube najdete spoustu návodů, jak si vyrobit různé věci z papíru. (Ten snad máte doma.) My už jsme vyrobili tank, žabku, lišku a koalu. Mějte se moc hezky a už se těším, až zase naše škola ožije.  

                                                                                                                                                             Vaše paní učitelka

 

30. 3. - 3. 4. 2020

Milí rodiče, milé děti, 

další týden máme za sebou. Jak týdny přibývají, snažíme se co nejvíce, dle svých možností, zlepšovat kvalitu výuky. Jedna z možností je také výuka přes skype. Tudíž bych se Vás ráda zeptala, zda byste o tuto formu výuky, či spíš konzultace měli zájem. Poněvadž ale zatím nemám počítač k tomuto účelu vybavený (zatím komunikuji přes synův mobil), ráda bych se Vás zeptala, zda byste o tuto formu výuky měli zájem, abych věděla zda si mám počítač dovybavit. Děkuji za Vaše názory.

Jinak jsem se rozhodla, že budu dělit učivo na povinné úkoly a dobrovolné. Každý jistě znáte své děti a dokážete odhadnout jaké jsou jejich rezervy. Je škoda, aby se šikovné děti nudily a zahálely, ale nerada bych ostatní zahltila. Mějte se hezky a hlavně přeji zdraví. 

                                                                                                           Jana Hasalová

6. 4. - 8. 4. 2020

Vážení rodiče, milé děti,

moc Vás zdravím. Předem bych chtěla poděkovat rodičům, kteří se mi ozvali ať už na třídní stránky do diskuze nebo prostřednictvím sms zprávy. Tato zpětná vazba je pro mě moc důležitá, takže mě klidně kontaktujte buď na třídní stránky, nebo na školní e-mail (hasalova@zsstjicin.cz) nebo přes mobilní telefon. Dle Vašich reakcí soudím, že o skype nemáte zájem. Chtěla bych Vás jen povzbudit, ať se toho nebojíte. I já se učím pracovat s těmito technologiemi. Tento týden bude učiva méně, protože nás čekají Velikonoce. Bude však jedna novinka a to pokus o zpětnou vazbu od dětí. Dostanete dva pracovní listy a to z matematiky a českého jazyka a ty bych byla ráda, kdyby jste mi poslali vyplněné zpět. (Blíže upřesním v domácích úkolech.) Věřím, že vše nějak společně zvládneme. Přeji krásné prožití Velikonoc a sílu vše nadále zvládat.

                                                                                             Jana Hasalová

Ps pro děti: Milé děti, moc vás zdravím, tak jsem se těšila, jak budeme spolu zdobit vajíčka a dětat velikonoční výzdobu, místo toho se učím učit s počítačem a vařit domácí knedlíky. Hodl v životě to často bývá tak, že mnohdy jsou věci jinak, něž jak si je naplánujeme, je však důležité, abychom si našli v nich to dobré. A tak i vy se zkuste naučit třeba něco nového, co vás škola nenaučí. Holky mohou mamince pomoci s vařením, upéct nějakou buchtu nebo připravit večeři, kluci třeba pomoci na zahradě, ale klidně i v kuchyni. Nezapomeňte na velikonoční výzdobu. Přeji také vám krásné velikonoce. 

                                                                                             vaše paní učitelka

 

 

14.4. - 17.4.

Vážení rodiče, milé děti, 

věřím, že jste prožili pěkně Velikonoce a užili si klidných dní i sluníčka. Moc děkuji všem, kteří mi poslali vyplněné pracovní listy, nebo se alespoň ozvali, že vše zakládají. Budu se snažit vždy vše opravit. Není však v mých silách vypsat všechny chyby, tak většinou napíši v čem se objevilo nejvíce chyb. Tento týden Vám nabízím skvělou možnost online spojení. Naší škole byla nabídnuta možnost telekomunikace se žáky, takže je vytvořena virtuální třída, kde se děti mohou přihlásit a komunikovat tak s učitelem nebo mezi sebou. Co je k tomu potřeba: notebook, PS s webkamerou a mikrofonem, nebo také chytrý telefon, či tablet. Tam zadáte odkaz, doplníte jméno dítěte a už můžeme spolu komunikovat. Kdo byste o tuto nabídku měli zájem, napište mi e-mail nebo smsku a já Vám odkaz pošlu. Nechci ho psát na tyto stránky, protože jsou volně dostupné. Věřím, že této možnosti využijete a už se moc těším až se s dětmi uvidím. Děti potom mohou komunikovat i sami mezi sebou. Já bych se s dětmi virtuálně setkala ve čtvrtek v 9:00 hod. Tak se moc těším. 

                                                                                                 Jana Hasalová

 

 

20.4. - 24.4. 2020

Vážení rodiče, milé děti, 

jsem moc ráda, že jsem většinu z vás, milé děti, mohla opět po dlouhé době vidět a slyšet. Zjistila jsem, že se většina z vás opravdu doma pilně připravuje  a tudíž bych chtěla poděkovat také moc rodičům, kteří vám pomáhají. Tento týden bysme se virtuálně sešli v úterý. První skupina, která byla minule na devět, by byla 13:30 a druhá skupina, která byla na jedenáct, 14:30 hod. Doufám, že se vše podaří a opět se uvidíme. Potom bych nabídla ještě jeden termín a to ve čtvrtek v 14:00 hod a to pro ty, kdo by potřebovali více poradit. ( Nebo se můžeme domluvit individuálně.) Prosím, ať mají děti nachystanou učebnici matematiky, českého jazyka, papír a tužku a nastříhaných 20 ústřižků papíru nebo koleček. Budeme procvičovat zlomky. Tak snad vše vyjde a opět se uvidíme. Už se moc těším. 

                                                                                                   Jana Hasalová

 

27. 4. - 30. 4.

Vážení rodiče, milé děti, 

jsem moc ráda, že nám online vyučování funguje. Kdo by se chtěl připojit, opět se sejdeme ve dvou skupinách v úterý 13:30 hod  a v 14:30hod a ve čtvrtek v 14:00hod. Budu se opět těšit. ( Nezapomeňte mít nachystané psací potřeby a papír.) Pěkný týden přeje

                                                                                                   Jana Hasalová

 

4. 5. - 7. 5.

Vážení rodiče, milé děti, 

moc vás všechny zdravím. Opět pár informací na začátek. I tento týden bude probíhat online výuka, tak jak jsme domluvení. Jsem moc ráda, že s většinou dětí se takto můžu vídat. Ráda bych se ještě zmínila o zasílání úkolů. Úkoly, u kterých bude napsáno tučně odeslat, bych ráda viděla a zkontrolovala. ( Pokud máte tu možnost, jinak zakládejte.) Ostatní úkoly můžete a nemusíte posílat, záleží na vás, zda vás to moc nezatěžuje. A poslední věc  kterou mám na srdci. Minulý týden jsem zapomněla napsat, že děti, které navštěvují nápravu, mají také možnost online výuky a mohou se domluvit s paní učitelkou Šarmanovou. https://sarmanova.tridnistranky.cz/uvod/  Přeji pěkný týden 

                                                                                                     Jana Hasalová

 

11. 5. - 15. 5.

Vážení rodiče, milé děti, 

děkuji vám za zpětnou vazbu týkající se školní výuky od 25.5. 2020. Prosím, sledujte stránky školy, kde se dozvíte, jak vše bude konkrétně probíhat. Rodiče dětí, které zůstavají doma,  nemusí mít obavy. Výuka online bude probíhat i nadále a učivo by mělo korespondovat s tím, co děti proberou ve škole. 

Ps pro děti: Milé děti, moc se mi líbila čvrteční hodina se zvířátky, tak jsem dostala jeden nápad, ale o něm se dovíte více v přírodovědě. Také mě napadlo, že bychom si mohli udělat takovou miniolympiádu a to možná v netradičních disciplínách. Jaké budou soutěžní disciplíny: házení míčem, skákání na jedné noze, postavení největší věže z čehokoliv, napsání co nejvícekrát větu ( Myslivec nabil pušku.) za minutu a vytrvalostní běh. Kdo by se chtěl zůčastnit této olympiády, najde tabulku v materiálech. Nemusíte dělat všechny disciplíny, záleží na vás. Budu se těšit na vaše úžasné výkony a snad také užijete při jejich plnění trochu zábavy.                                                   

                                                                                              vaše paní učitelka

 

18.5. - 22.5.

Vážení rodiče, milé děti, 

pro některé z vás se blíží nástup do školy. Sledujte, prosím, bedlivě stránky školy. Zde najdete také informace ohledně vyzvednutí školních pomůcek. (cvičební úbor, papuče) Co se týče ručníků a kufříků s výtvarnými potřebami, navrhuji, aby si je děti odnesli až v září, ale nechám toto rozhodnutí na Vás. Moc děkuji všem dětem, které mi poslaly pěkně vypracované popisy domácích mazlíčků. Přeji pěkně prožitý týden. 

                                                                                              Jana Hasalová

25.5. - 29.5.

Vážení rodiče, milé děti, 

opět Vás po týdnu zdravím. Někteří už kráčejí do školy. Těm přeji, ať vše zvládnou a prožijí ve škole pěkné chvíle. Pro děti, které zůstaly doma pořád zůstává nabídka telekonference, jen čas se trochu změní. V úterý i ve čvtrtek se spojíme 13:30 hod. (Pokud by se s námi chtěl spojit někdo, kdo chodí už do školy, klidně může.) Pořád platí, že úkoly tučně napsané jsou povinné, jinak najdete úkoly v materiálech na procvičení. Tam kde je napsáno tučně odeslat, prosím o odeslání pro kontrolu. Přeji hezký týden všem.                                                                                                                         

                                                                                       Jana Hasalová

1.6. - 5.6.

Vážení rodiče, milé děti, 

po týdnu Vás zdravím. Tento týden nás opět v českém jazyce čeká nové učivo, vše budeme dělat spolu na telekonferenci. Ta bude opět v úterý a ve čtvrtek. Přeji pěkný týden.                                                                                                                                                       Jana Hasalová

 

8.6. - 12.6.

Vážení rodiče, milé děti, 

tento týden nás čeká celkem těžké učivo v českém jazyce, proto budou telekonference v úterý, středu a čtvrtek v 13:30. Moc ráda vás všechny uvidím a budeme spolu plnit cvičení z ČJ. Někteří z vás mi ještě neposlali vyplněnou stránku z pracovního sešitu Čj - str. 31. Přeji pěkný týden.

                                                                                 Jana Hasalová

15.6. - 19.6. 

Vážení rodiče, milé děti,

pomalu se blíží konec školního roku. Moc Vám děkuji za Vaši úžasnou spolupráci a také toleranci. Ve čtvrtek se uzavírá klasifikace. Známky, které budu psát, budou převážně odrážet snahu a píli Vašich dětí. To, jak budou na tom s vědomostmi, se teprve ukáže v příštím roce. Moc bych Vás chtěla poprosit, aby jste dohlédli na to, aby děti četly. Mám pocit, že na to někteří zapomněly a je to znát. Bez kvalitního čtení se v páté třídě neobejdou. ( Bude víc informací, nebude se čekat až děti dokončí, bude dám časový limit na písemkách...) Na začátku školního roku budu kontrolovat čtenářské deníky. Tento týden nebudou žádné pracovní listy. Je třeba dokončit, co máme v pracovních sešitech. Bude toho trochu víc, ale věřím, že to zvládnete. Tento týden bude telekonference v úterý a ve středu 13:30, ve čtvrtek máme ve škole klasifikační konferenci. Příští týden bych ráda viděla pracovní sešity dětí. Můžete je po někom poslat do školy, nebo se se mnou domluvit na způsobu doručení. Ráda bych zkontrolavala, zda děti mají úkoly hotové. Prosím o doručení do čtvrku 25.6. Děkuji a přeji pěkný týden.

                                                                                     Jana Hasalová